Slide background image pop up
Slide background image pop up
Slide background image pop up
Slide background image pop up

Šideri Váňová

Vítejte na stránkách Šideri Váňové

Jmenuji se Šideri Váňova a pocházím z lázeňského města Karlovy Vary. Do Prahy jsem se přestěhovala před 4 lety z důvodu studia na Tělovýchovné fakultě a zároveň z důvodů lepších tréninkových podmínek.

Vysokou školu tělesné výchovy a sportu jsem dokončila v roce 2014 bakalářským titulem, ale ráda bych ve studiu pokračovala dále. Od 4 let jsem se aktivně věnovala tenisu. Ve 13 letech moje kariéra tenistky skončila a to hlavně kvůli golfu. Moje první golfové odpaly byly na malebném Karlovarském hřišti, které jsem v nadcházejících letech reprezentovala.

V 18 letech moje golfové kroky pokračovaly do pražského golfového clubu Čechie. S tímto teamem jsme si došly pro dvojnásobné mistry České Republiky v extraligové soutěži a k historickému úspěchu bronzové medaile na Poháru Mistrů evropských zemí v Düsseldorfu. Ve 23 letech jsem se rozhodla změnit pole působnosti a přestoupila jsem na dráhu profesionální hráčky. Průběh této kariéry bohužel ovlivnily časté zdravotní problémy, které limitovaly mé golfové výkony. Na doporučení lékařů jsem začala dodržovat velmi striktně zdravou výživu. Jelikož se brzy dostavily výsledky, začala jsem se v tomto směru vzdělávat a stalo se to mým dalším hobby.

Nedílnou součástí se stal team lidí kolem mě. Ve směru psychologie mi pomáhá výborná psycholožka Iva Moravcová  Velké naděje vkládám do spolupráce s golfovým trenérem Andrewem Malley.

Mimo golf se velice ráda věnuji i jiným sportům. Mezi mé favority patří běh, běh na lyžích a také fitness. Díky škole mám na tyto sporty i trenérské licence. Mé hobby se staly nezbytnou součástí k vrcholovému golfu. Stručně řečeno, mé koníčky jsou zároveň mojí prací. Dále se věnuji tréninku klientů v golf clubu Hostivař, i když časová vytíženost mi zatím nedovoluje se této práci věnovat naplno. Nazvala bych to spíše příjemnou brigádou. Je to pro mě zároveň odpočinek a radost předávat lidem své zkušenosti. V roce 2014 jsem dokončila studium golfového trenérství pri UKFTVS.

Aktuálně